Gimnazjum im. Karola Wojtyły

w Kępicach 

 ul. Szkolna 1a   77-230 Kępice
tel. (fax.) 0-59 858-5113
strona internetowa http://www.gimkepice.pl   e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (sekretariat)

NAJPIERW ANDRZEJKI, PÓŹNIEJ MIKOŁAJKI

   Jak każe tradycja, w ostatni listopadowy piątek Samorząd zorganizował nastrojowy wieczór wróżb. Zgasły światła, zapłonęły licznie świece i mogliśmy spróbować poznać swoją przyszłość. Dolny hol naszej szkoły pogrążony w mroku odsłonił kilka stanowisk z wróżbami. Największą popularnością cieszyło się oczywiście lanie wosku. Trzeba było wykazać wiele inwencji twórczej, aby odczytać przekaz zawarty w kawałku wosku. Zarówno dziewczyny jak i chłopaki z radością odczytywali imiona przyszłych swoich życiowych partnerów. Zainteresowani byliśmy też wyborem zawodu. Nieźle się bawiliśmy. Szkoda, że tak niewielu kolegów skorzystało z takiej formy rozrywki.

     Po andrzejkach przyszły mikołajki. Przez pięknie udekorowaną szkołę (klasy drugie wprowadziły „piernikowy „ nastrój na dolnym holu, a na górnym korytarzu zawisły szyszkowe renifery) przy dźwiękach dzwonka przedefilował Mikołaj. Najpierw podziwiał gigantyczną choinkę  przystrojoną przez pierwszaki, a później odwiedził wszystkie klasy. Mikołajowi towarzyszyły śnieżynki (najmniejsze dziewczyny ze szkoły), które po „rozliczeniach” i groźbach rózgą częstowały cukierkami. Każdy w przepastnym koszu znalazł coś dla siebie. Teraz już w miłej atmosferze czekamy na Boże Narodzenie.

 

PRZEWODNICZĄCA SU

b_gimnazjum.jpg