Gimnazjum im. Karola Wojtyły

w Kępicach 

 ul. Szkolna 1a   77-230 Kępice
tel. (fax.) 0-59 858-5113
strona internetowa http://www.gimkepice.pl   e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (sekretariat)

OTRZĘSINY 2015

                 Dnia 16 października w naszej szkole odbyło się przyjęcie pierwszoklasistów do zaszczytnego grona gimnazjalistów - chrzest.

Tego dnia o godzinie 17:00 zostaliśmy przywitani przez prowadzących imprezę trzecioklasistów. Obie klasy miały możliwość zaprezentowania się przed organizatorami- trzecioklasistami, tego dnia zamienionymi w wojskowych sierżantów i kaprali.

            Stanęliśmy przed szeregiem różnych zabawnych zadań.

 

Imprezę rozpoczęła wędrówka do schronów, gdzie przyozdobiono nasze twarze malunkami na wzór wojskowy. Następnie udaliśmy się po schodach na górę, ale wiadomo, że nie tak zwyczajnie, tylko na kolanach. No niestety, trzeba było i na dodatek na końcu tej wędrówki czekał na nas specjalnie na tą okazję przygotowany jednogarnkowy poczęstunek- grochówka. Zupka na bazie octu, groszku, wiśni i innych dziwnych rzeczy była „wyśmienita”, pewnie nie do końca każdemu przypadła do gustu ale rzecz jasna, każdy musiał jej posmakować. Po degustacji  musieliśmy pokonać trud czołgania się po igliwiu. Był też  quiz dotyczący nauczycieli naszej szkoły. W Ostatniej konkurencji rzucaliśmy kasztanami- granatami do celu, a ci, którym nie udało się, żeby nie było za lekko, musieli nadrobić pompeczkami.

Na zakończenie otrzęsin złożyliśmy przyrzeczenie gimnazjalisty, że będziemy rzetelnie wypełniać obowiązki ucznia.

            Po zakończeniu udanych otrzęsin rozeszliśmy się do domów w doskonałych nastrojach. Od tego dnia staliśmy się pełnoprawnymi członkami naszej Szkoły. Już nie musimy zapałkami mierzyć parapetów.

Wszystkim gratulujemy pomyślnego przejścia otrzęsin. Za dwa lata my będziemy przyjmować pierwszaków w poczet uczniów.

 

Martyna klasa I b

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

b_gimnazjum.jpg