Gimnazjum im. Karola Wojtyły

w Kępicach 

 ul. Szkolna 1a   77-230 Kępice
tel. (fax.) 0-59 858-5113
strona internetowa http://www.gimkepice.pl   e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (sekretariat)

CO SŁYCHAĆ W SAMORZĄDZIE

 

                Zakończyliśmy zaplanowane na I semestr działania samorządowe.

 

Wybrany we wrześniu, zgodnie z regulaminem, Zarząd czuwał nad przebiegiem działań zawartych w planie pracy.

 

SKŁAD ZARZĄDU:

 

Magdalena Szczerba- przewodnicząca

 

Oliwia Skowrońska- I-szy zastępca

 

Magdalena Kępczyńska- II-gi zastępca

 

Krystian Czarnowski- członek  Zarządu

 

Kamila Biernacka- członek Zarządu

 

 

 

Opiekun: Elżbieta Bińczak Pawlukiewicz

 

 

 

Ostatnim planowym działaniem stała się organizacja tradycyjnego w naszej szkole Dnia Samorządności. Jak co roku w ostatni piątek przed feriami uczniowie pod wodzą  Magdy Szczerby (pani dyrektor) uzbrojonej w symboliczny klucz od szkoły ,  przejęli obowiązki nauczycieli i pracowników obsługi.

 

Wszyscy świetnie się bawili, chociaż młodzi nauczyciele musieli wcześniej poświęcić sporo czasu na przygotowanie do prowadzenia   lekcji.

 

Wcześniej z powodzeniem zrealizowaliśmy  „chrzest „ pierwszaków i dyskotekę. W listopadzie przeprowadziliśmy wieczór wróżb andrzejkowych, a w grudniu tradycyjnie mikołajki w pięknie udekorowanej szkole.

 

Od początku września działa u nas sklepik. Pracują w nim z niemałym poświęceniem trzy dwuosobowe zespoły.

 

Zawsze staramy się pomagać potrzebującym.

 

Jak w poprzednich latach, również w tym roku uczestniczyliśmy w finale WOŚP. Sprzedając gofry, napoje i słodycze zarobiliśmy 541,00zł, które wpłaciliśmy na konto sztabu gminnego.

 

Prowadzimy dwie nowe  akcje proekologiczne: dla Fundacji  Ekoszkoły zbieramy stare telefony komórkowe. Natomiast dla Fundacji Przyjazny Świat Dziecka zebraliśmy 547,70 kg makulatury.

 

Wspieramy też rehabilitację małego Kuby z Bytowa, dla którego zebraliśmy 70 kg nakrętek plastikowych i ponad 200 zużytych tonerów do drukarek.

 

Tradycyjnie również uczestniczyliśmy w akcji „Góra Grosza” i sprzedaży kalendarzyków dla Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą.

 

W II semestrze czeka nas wiele nowych zadań i kontynuacja już rozpoczętych.

 

Przewodnicząca SU Magda Szczerba

 

 

b_gimnazjum.jpg