Gimnazjum im. Karola Wojtyły

w Kępicach 

 ul. Szkolna 1a   77-230 Kępice
tel. (fax.) 0-59 858-5113
strona internetowa http://www.gimkepice.pl   e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (sekretariat)

NAJPIERW ANDRZEJKI, PÓŹNIEJ MIKOŁAJKI

   Jak każe tradycja, w ostatni listopadowy piątek Samorząd zorganizował nastrojowy wieczór wróżb. Zgasły światła, zapłonęły licznie świece i mogliśmy spróbować poznać swoją przyszłość. Dolny hol naszej szkoły pogrążony w mroku odsłonił kilka stanowisk z wróżbami. Największą popularnością cieszyło się oczywiście lanie wosku. Trzeba było wykazać wiele inwencji twórczej, aby odczytać przekaz zawarty w kawałku wosku. Zarówno dziewczyny jak i chłopaki z radością odczytywali imiona przyszłych swoich życiowych partnerów. Zainteresowani byliśmy też wyborem zawodu. Nieźle się bawiliśmy. Szkoda, że tak niewielu kolegów skorzystało z takiej formy rozrywki.

Czytaj więcej: NAJPIERW ANDRZEJKI, PÓŹNIEJ MIKOŁAJKI

WIOSNA PRZYSZŁA I ZAGOŚCIŁA

Jak co roku (wyjątkowo 1.04) gimnazjaliści radośnie witali nadejście wiosny. Przygotowaliśmy ciekawe wiosenne adaptacje znanych bajek Disneya. Pierwszaki potraktowały problem bardzo poważnie, ale i tak było wiele radości.

Czytaj więcej: WIOSNA PRZYSZŁA I ZAGOŚCIŁA

OSTATNIE DZIAŁNIA

            Zgodnie z planem zatwierdzonym przez Zarząd 8 grudnia zorganizowaliśmy szkolne mikołajki. Jak co roku wszystkie klasy odwiedził Mikołaj. Wcześniej udekorowaliśmy choinkę i szkolne korytarze.

            Szczególnie zajmują nas  w bieżącym roku działania charytatywne. Staramy się pomagać. Nieraz niewiele trzeba zachodu, aby pomóc potrzebującym .Nadal zbieramy nakrętki i zużyte tonery do drukarek, które odbiera od nas tata Kubusia Jankowskiego z Bytowa. Pomagamy w ten sposób w rehabilitacji chłopca. Mamy już kilkadziesiąt kilogramów nakrętek i ponad sto tonerów.

Już drugi rok  zbieramy makulaturę i zużyte telefony komórkowe dla Eko fundacji. Makulatury udało się zgromadzić ponad tonę.

Pod koniec listopada, jak w latach minionych, rozpoczęliśmy w klasach zbiórkę pieniędzy w ramach akcji Góra Grosza. Wyniki poznamy pod koniec semestru.

Za wielki sukces poczytujemy sobie udział w ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Z niebywałym entuzjazmem młodzież naszej szkoły gromadziła potrzebne wybranej rodzinie przedmioty i materiały. Spakowaliśmy 11 dużych kartonów, które trafiły do rodziny oznaczonej kodem POM-1479-501873.

            Przed feriami czeka nas ważny moment- Dzień Samorządności.

           

Przewodnicząca- Magda Kępczyńska

SAMORZĄD W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

ZARZĄD:

 

Magda Kępczyńska- przewodnicząca

 

Karina Królikowska- I-szy zastępca

 

Emilia Weremczuk-II-gi  zastępca

 

Przemek Wróblewski – członek Zarządu

 

Oliwia Skowrońska- członek Zarządu

 

 

 

Opiekun  Elżbieta Bińczak-Pawlukiewicz

 

 

 

 

b_gimnazjum.jpg