Gimnazjum im. Karola Wojtyły

w Kępicach 

 ul. Szkolna 1a   77-230 Kępice
tel. (fax.) 0-59 858-5113
strona internetowa http://www.gimkepice.pl   e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (sekretariat)

FERIE NA STOKU

     W dniach od 12 do 19 lutego zainteresowani aktywnym wypoczynkiem zimowym mieszkańcy Kępic przebywali na obozie narciarski i snowboardowym w górach. Już po raz kolejny zorganizowali go nauczyciele wychowania fizycznego z Gimnazjum w Kępicach – Tomasz Król i Stanisław Gosławski. W tym roku grupa liczyła czterdziestu uczestników.

 

  Punktem docelowym zimowej wyprawy był CZORSZTYN, malownicza wieś letniskowa położona nad Jeziorem Czorsztyńskim. Zachwyca ona pięknymi widokami na otaczające góry, stanowi też doskonałą bazę wypadową dla turystów i narciarzy. 

Uczestnicy obozu zakwaterowani byli w położonym blisko jeziora pensjonacie Karolina, a swoje umiejętności od rana do wieczora szlifowali głównie na stokach góry Wdżar. Zakwaterowani zostali w pokojach dwu, trzy i czteroosobowych z zagwarantowanym pełnym domowym wyżywieniem, zapleczem sanitarnym, WIFI oraz TV.

-Centrum narciarskie na stokach góry Wdżar jest świetnie przygotowane na odwiedziny turystów, oferuje doskonałe warunki do

uprawiania sportów zimowych. Zaletą tego miejsca jest ukształtowanie terenu i specyficzny mikroklimat. Na górę można się dostać kanapami czteroosobowymi, krzesełkami dwuosobowymi lub orczykami. Uczestnicy mają do dyspozycji dwie trasy o zróżnicowanym stopniu trudności – czerwoną i niebieską o łącznej długości 4500 m ( 1200m, 1000m, 500m, 300m)- powiedział jeden z organizatorów wyjazdu, Tomasz Król.

- Każdy dzień był intensywny. Jechaliśmy w góry bez względu na pogodę. Od godziny 9 do 20 przebywaliśmy na stoku, oczywiście z przerwami na posiłek. Na moment też odwiedziliśmy tamtejsze termy i zaliczyliśmy godzinny spacer po głównym trakcie Zakopanego czyli Krupówkach – dodała bardzo zadowolona ze swojego pierwszego wypadu na narty nauczycielka historii Mariola Spychała-Pestka.

 Wielu uczestników feryjnego wypadu właśnie po raz pierwszy próbowała swoich sił na nartach, ale okazało się, że doświadczeni instruktorzy szybko zaszczepili w nich pasję do tej dyscypliny. Zjazdy stały się tak przyjemne, że dla wielu ten prawie tygodniowy pobyt okazał się stanowczo za krótki. Już obiecują, że wrócą zimą w polskie góry, które zachwycają niezwykłą urodą, gościnnością mieszkańców i doskonale przygotowanymi dla narciarzy trasami. Po raz kolejny okazało się, że aktywny wypoczynek to najlepsza metoda spędzania wolnego czasu.

 

A.Koziarek, T.Król


 

 

 

 

b_gimnazjum.jpg