Gimnazjum im. Karola Wojtyły

w Kępicach 

 ul. Szkolna 1a   77-230 Kępice
tel. (fax.) 0-59 858-5113
strona internetowa http://www.gimkepice.pl   e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (sekretariat)

Najpierw ślubowanie, potem chrzest…

   Uczniowie klas pierwszych, aby wejść do społeczności gimnazjalnej,  najpierw muszą złożyć przysięgę na sztandar szkoły. Taka jest tradycja panująca w  naszym  gimnazjum. Zaplanowany z tej okazji uroczysty apel miał miejsce 16 października. Wtedy to  klasy 1a i 1b stanęły w centralnym punkcie  sali gimnastycznej i z powagą w głosie obiecały przestrzegać norm panujących w nowej szkole i godnie ją reprezentować . Pan dyrektor dopełnił formalności i symbolicznym piórem mianował przestraszonych młodzików na prawdziwych gimnazjalistów, co przypieczętował uściskiem dłoni.

 

W trakcie apelu pani Alicja Dworakowska przedstawiła referat na temat czytelnictwa i tym samym  przypomniała, jak ważną rolę pełnią książki w życiu każdego z nas. Zaproponowała również uczniom i nauczycielom naszej szkoły sięganie po książki do specjalnie przygotowanego regału. Pomysł nazywa się „Czytam, więc jestem”. Każdy może na regale położyć swoją ulubioną książkę, po to by zaprosić innych do jej przeczytania. Kącik z mini-wypożyczalnią został stworzony w holu przy głównym wejściu do naszego gimnazjum.

       Tego samego dnia w naszej szkole odbył się chrzest pierwszoklasistów –przygotowana przez SU zabawa, dzięki której „koty” stały się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły.

                W tym roku pierwszoklasiści przyszli na chrzest  ubrani na czarno. Musieli poddać się wojskowej dyscyplinie wprowadzonej przez uczniów klas trzecich. Oprócz zadań sprawnościowych np. padania na podłogę i czołgania się, Samorząd przygotował  tajemniczą miksturę, której każdy dzielny „kot” musiał posmakować. Na koniec na kolanach pierwszaki ślubowały szacunek i lojalność wobec starszych. Po udanej acz wyczerpującej zabawie zwanej „chrztem” gimnazjaliści powrócili do domów.

                                                                                                                                                                                                                                                                

Agata Koziarek

Więcej znajdziesz w GALERII lub klikając tutaj >>>>>

 


 

 

 

 

b_gimnazjum.jpg