Gimnazjum im. Karola Wojtyły

w Kępicach 

 ul. Szkolna 1a   77-230 Kępice
tel. (fax.) 0-59 858-5113
strona internetowa http://www.gimkepice.pl   e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (sekretariat)

SUKCES GONI SUKCES

      Wiosna to jedna z najpiękniejszych pór roku. Wszystko wokół nas budzi się do życia, nabiera intensywnych barw i kipi energią. O tej porze roku również nasi uczniowie nabrali ochoty do działania i z wielką ochotą przystąpili do udziału w licznych konkursach plastycznych i literackich.

 W marcu odbył się XVIII Wojewódzki Konkurs Plastyczny ,,Wielkanoc na Pomorzu’’, w którym uczeń kl.2a – Kacper Iwański (op. A. Dworakowska) otrzymał Nagrodę Specjalną Dyrektora SP w Kończewie. Kacper wykonał piękny stroik świąteczny – królika wielkanocnego, obok którego nie sposób było przejść obojętnie.

 Tego samego miesiąca ZS nr 2 w Pelplinie zorganizował I Wojewódzki Konkurs Poetycki ,,Radośćpisania’’, którego celem było m.in. pobudzenie wśród młodzieży wrażliwości poetyckiej oraz rozwijanie umiejętności wyrażania własnych uczuć i emocji w formie artystycznej. Dwoje naszych uczniów napisało piękne wiersze, nawiązujące do tematu konkursu, który brzmiał ,,Uśmiechnięte słowa’’, i tym samym znalazło się w gronie laureatów. Michał Koziarek – uczeń kl.2a (op. A. Dworakowska) zdobył II miejsce, natomiast Martyna Klasa – uczennica kl.2b (op. A. Koziarek) otrzymała wyróżnienie.

 W kwietniu został rozstrzygnięty IV Wojewódzki Konkurs Poetycki ,,Rytm i Melodia’’, w którym zadaniem uczestników było napisanie humorystycznej fraszki odnoszącej się do słów J. Kofty: ,,Śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej, ale nie o to chodzi, jak co komu wychodzi’’. W konkursie tym Michał Koziarek (op. A. Dworakowska) zdobył I miejsce.

 Pod koniec kwietnia w Słupsku już po raz szósty odbył się Wojewódzki Konkurs Polonistyczny dlaGimnazjalistów pn. ,,Czy znasz język ojczysty?’’. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów z kl. I-III. Najlepszy okazał się uczeń kl. 3b – Mateusz Pooch (op. E. Bińczak – Pawlukiewicz), który zajął III miejsce.

 Dwa dni po tym zdarzeniu w Gimnazjum nr 4 w Słupsku zorganizowano Wojewódzki KonkursOrtograficzny. Pięciu uczestników, którzy uzyskali największą liczbę punktów, zdobyło tytuł laureata. Wśród nich znalazł się także uczeń naszego gimnazjum – Michał Koziarek (op. A. Dworakowska).

 Również w kwietniu uczniowie szkół gimnazjalnych brali udział w Gminnym Konkursie Plastycznym,,Pokaż klasę – posprzątaj po swoim psie’’ zorganizowanym przez Urząd Miejski w Kępicach. Nasi uczniowie pokazali klasę i wykonali piękne prace, zdobywając tym samym następujące miejsca: Michał Koziarek – II miejsce, Alicja Grabowska – III miejsce, Zuzanna Kliś – wyróżnienie. Opiekunami gimnazjalistów była p. A Dworakowska.

 Sukcesem zakończył się także udział uczennicy kl. 2b – Martyny Klasy w XXXIII MiędzynarodowymKonkursie Literackim Twórczości Dzieci i Młodzieży im. W. Chotomskiej w Słupsku. Na konkurs wpłynęło 8390 utworów literackich z Polski, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Litwy, Czech i Ukrainy. Martyna zgłosiła do konkursu dwa wiersze, które zostały wyróżnione przez jury. Opiekunem literackim Martyny była p. A. Koziarek.

 Wszystkim uczestnikom konkursów, nagrodzonym i tym, którzy w ogóle mieli ochotę podzielić się z innymi swoim talentem literackim i plastyczny, serdecznie dziękujemy i gratulujemy woli walki. Liczymy na więcej, gdyż rok szkolny jeszcze nie dobiegł końca.

 

 Alicja Dworakowska


 

 

 

 

b_gimnazjum.jpg