Gimnazjum im. Karola Wojtyły

w Kępicach 

 ul. Szkolna 1a   77-230 Kępice
tel. (fax.) 0-59 858-5113
strona internetowa http://www.gimkepice.pl   e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (sekretariat)

O BYCIU W STRAŻY NIEJEDNA MARZY

    W ubiegłym tygodniu, 9 marca w Urzędzie Miejskim w Kępicach odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Jak co roku jego głównym organizatorem był Zarząd Miejsko-Gminnego ZOSP-RP w Kępicach. Do turnieju zgłosiło się 34 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Wiewióra(kl.1b), Klaudia Urbaniak(kl.3a), Magdalena Gałka (kl.1b), Julia Wasilewska(kl.3b) oraz Norman Kamowski (kl.3a). Uczniowie pod okiem pani A. Koziarek przygotowywali się do konkursu kilka tygodni. Ćwiczyli zadania testowe, które m.in. sprawdzały znajomość przepisów,  sprzętu gaśniczego, zasad udzielania pierwszej pomocy i przepisów, jakie wyznaczają nadleśnictwa w kwestii przygotowania się do gaszenia pożarów.

 W pierwszej  części turnieju uczestnicy rozwiązywali test składający się z 40 zadań zamkniętych. Kiedy komisja podliczyła punkty, wyznaczyła w każdej grupie wiekowej najlepszą trójkę. Wśród gimnazjalistów drugi wynik zdobyła Julia Wasilewska i tym samym zakwalifikowała się do drugiej części turnieju. W towarzystwie dwóch uczennic z Korzybia zasiadła przed komisją, od której wylosowała zestaw z dwoma pytaniami. Trzecie zadanie polegało na rozpoznaniu wskazanego sprzętu, omówieniu jego budowy i zastosowania. W rezultacie zaciętej rywalizacji nasza najlepsza zawodniczka uplasowała się na trzecim miejscu. Bezkonkurencyjna okazała się Aleksandra Szulska reprezentująca ZS w Korzybiu, drugie miejsce „odebrała” Julii Wasilewskiej Anna Głowacka również z ZS w Korzybiu.

Trzecie miejsce Julii jest godne pochwały. Turniej nie należy do najłatwiejszych, a losowanie pytań to loteria. Trzeba jeszcze dodać, że czwarty wynik po teście miała Wiktoria Wiewióra, która jest w pierwszej klasie, więc ma duże szanse na sukces w następnych latach. Obie nasze uczennice na co dzień są związane ze strażą, aktywnie uczestniczą w zawodach drużyn młodzieżowych i poważnie wiążą z tym zajęciem swoją przyszłość. Gratulujemy nietypowej pasji!

Agata Koziarek


 

 

 

b_gimnazjum.jpg