Gimnazjum im. Karola Wojtyły

w Kępicach 

 ul. Szkolna 1a   77-230 Kępice
tel. (fax.) 0-59 858-5113
strona internetowa http://www.gimkepice.pl   e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (sekretariat)

Z BIBLIĄ ZA PAN BRAT

    Dnia 12 stycznia br. w naszym gimnazjum został przeprowadzony szkolony etap Wojewódzko – Metropolitalnego Konkursu  Biblijnego im. Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda. Od kilku lat jego organizatorem jest Akcja Katolicka Archidiecezji Gdańskiej oraz Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Rumi. Celem konkursu jest przede wszystkim ukazanie Pisma Świętego jako źródła wiary i zachęta do jego indywidualnej lektury oraz wspomaganie uczniów w praktycznym wykorzystaniu zdobytej wiedzy. W tym roku temat przewodni konkursu brzmiał: Ewangelia wg św. Mateusza.

     Zainteresował on czworo uczniów naszej szkoły, ale w efekcie rywalizacji do  etapu rejonowego  zakwalifikowało  się troje najlepszych: Alicja Grabowska z klasy IC,  Magdalena  Gałka z klasy I B i Mateusz Pooch z klasy III B. Etap ten miał miejsce 10 marca br. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr  3 w Słupsku mieszczącym się przy ul. M. Zaborowskiej 2 . W jego trakcie najpierw zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego, który wchodził w skład całego przedsięwzięcia, następnie uczniowie w grupach przeszli do sal, gdzie pisali test. Na razie nieznane są wyniki, ale opiekunka uczniów pani Lidia Łyszyk, znając możliwości i zaangażowanie w naukę swoich podopiecznych, liczy, że uda im się zakwalifikować dalej. Oby naszym reprezentantom dopisało szczęście i zdobyli wystarczającą ilość punktów. Życzymy im tego!

A.Koziarek

L. Łyszyk

b_gimnazjum.jpg