Gimnazjum im. Karola Wojtyły

w Kępicach 

 ul. Szkolna 1a   77-230 Kępice
tel. (fax.) 0-59 858-5113
strona internetowa http://www.gimkepice.pl   e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (sekretariat)

Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny Baśniowy Świat 3 edycja

„Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym, na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić, aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia, cokolwiek odczuwali.”

 Don McCullin

 

            Konkurs „Baśniowy Świat" adresowany jest do szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Zasadniczym jego celem  jest zachęcenie społeczności szkolnych do upowszechniania fotografii i grafiki, uczulenie młodzieży na otaczający nas świat oraz pobudzenie w nich wyobraźni. Tematem konkursu co roku jest fotografia aranżacyjno - kreacyjna oraz fotomontaż pod tytułem "Baśniowy Świat".

Uczniowie naszego gimnazjum już po raz drugi wystartowali w konkursie zarówno w kategorii fotografia, jak i fotomontaż. Zmagali się z naprawdę utalentowanymi uczniami szkół gimnazjalnych z całej Polski.
Zdjęcia do konkursowe zostały wykonane oraz obrobione pod okiem opiekuna konkursu – Eweliny Schweda. W tym roku wysłanych zostało kilkadziesiąt zdjęć i ponownie zostaliśmy docenieni  przez jury w składzie:

1. Anna Wilk - Dyrektor Szkoły ZSPG 4 w Wejherowie.
2. Bernadeta Albecka - nauczyciel klasy fototechnika ZSPG 4 w Wejherowie
3. Tomasz Licau - nauczyciel klasy fototechnika ZSPG 4 w Wejherowie
4. Alicja Araszkiewicz - WCK w Wejherowie Filharmonia Kaszubska
5. Karol Formela - WCK w Wejherowie Filharmonia Kaszubska

2 miejsce  zdobyła Martyna Klasa (Reinboł)  za  dwie prace,
3 miejsce - Anna Szkrawan (Szkrabik)  za jedno zdjęcie.

 Gratulujemy i zapraszamy do udziału w 4 edycji w konkursu już za rok.

Opiekun konkursu Ewelina Schweda


 

 

b_gimnazjum.jpg