Gimnazjum im. Karola Wojtyły

w Kępicach 

 ul. Szkolna 1a   77-230 Kępice
tel. (fax.) 0-59 858-5113
strona internetowa http://www.gimkepice.pl   e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (sekretariat)

GALA WRĘCZENIA STYPENDIÓW MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO

9   lutego odbyła się uroczysta gala wręczenia stypendiów 400 najlepszym uczniom z Pomorza, podczas której nasza uczennica, Martyna Klasa, odebrała pamiątkowy dyplom potwierdzający otrzymanie stypendium.  W spotkaniu udział wzięli marszałkowie Mieczysław Struk i Krzysztof Trawicki. W trakcie gali zaproszeni uczniowie wraz z rodzicami mieli również okazje obejrzeć pokaz baletu i najlepszych tancerzy z Pomorza.

 

Poczynając od 2008 roku odpowiedzialny za prowadzenie działań projektowych Departament Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego, korzystając między innymi ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, corocznie obejmował wsparciem finansowym minimum 400 zdolnych uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych  z terenów całego województwa pomorskiego.

Po wnikliwej ocenie formalnej i merytorycznej przeprowadzonej przez pracowników Departamentu Edukacji i Sportu oraz Komisji, w której skład weszli między innymi radni Sejmiku Województwa Pomorskiego, przedstawiciele uczelni, Kuratorium Oświaty oraz  Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, z ponad 2 tys. zgłoszeń rekomendowano do stypendium 400 uczniów. Wartość stypendium to 250 zł miesięcznie (wypłacanych przez 12 miesięcy).

Kryteria oceny wniosków stypendialnych obejmowały zarówno wyniki nauczania (średnia ocen), jak i dodatkowe osiągnięcia uczniów związane z konkursami i olimpiadami przedmiotowymi; dodatkowe punkty można też było uzyskać na przykład za pracę na rzecz organizacji pożytku publicznego. Ocena wniosków stypendialnych uwzględniała również sytuację społeczno-ekonomiczną ucznia oraz lokalizację szkoły, do której dany uczeń uczęszczał – preferując w tym wypadku mniejsze ośrodki.

 

Do gratulacji dołączył się również Pan Dyrektor Jacek Plutowski wręczając Martynie dyplom w trakcie uroczystego apelu z okazji Dnia Samorządności.

 

Ewelina Schweda

 

 

 

 

 


 

 

 

 

b_gimnazjum.jpg