Gimnazjum im. Karola Wojtyły

w Kępicach 

 ul. Szkolna 1a   77-230 Kępice
tel. (fax.) 0-59 858-5113
strona internetowa http://www.gimkepice.pl   e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (sekretariat)

DOCENIĆ TO, CO SIĘ MA

       Nie wszyscy potrafimy uszanować wspólne dobro, jakim jest Ziemia. Zwykle myślimy, że to co jest wspólne, jest niczyje. Każdego dnia człowiek korzysta z dobrodziejstw natury, zapominając o zasadzie, że żeby coś wziąć, trzeba też coś od siebie dać. Nauczyciele biologii angażują się więc we wszelkie akcje, które mają na celu propagowanie ekologicznych zachowań i angażują w nie swoich podopiecznych.

 

   Dnia 14 kwietnia br. w Gimnazjum w Polanowie w ramach obchodów Dnia Ziemi po raz kolejny odbył się Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy, którego współorganizatorem jest Nadleśnictwo w Polanowie. Z inicjatywy pani Aleksandry Ziętalak uczniowie naszej szkoły chętnie włączyli się do rywalizacji i odnieśli sukces. Uczennica klasy II a, Ewa Ginter zajęła II miejsce, wykazując się wiedzą na temat „ Czynności życiowe i budowa roślin”. Natomiast uczeń tej samej klasy, Maciej Wołk zajął III miejsce w konkursie fotograficznym pod hasłem „Leśne spotkania z przyrodą”. Oczywiście nasi gimnazjaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody, które ufundowało Nadleśnictwo w Polanowie.

Gratulujemy wiedzy i umiejętności wnikliwej obserwacji tego, co nas otacza.

 

                                                                           Agata Koziarek

 

 

 

 

b_gimnazjum.jpg