ul. Szkolna 1a   77-230 Kępice
tel. (fax.) 0-59 858-5113
strona internetowa http://www.gimkepice.pl   e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (sekretariat)

NASZE SPORTOWE OSIĄGNIĘCIA

Drużyna piłki ręcznej chłopców zdobyła srebrny medal w Mistrzostwach Powiatu w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży. Naszą szkołę reprezentowali: Oskar Anfolecki, Michał Bubnowski, Jakub Czypis, Norman Kamowski, Dawid Łapiński, Janusz Orzechowski, Dawid Padusiński, Łukasz Adamowicz i Oskar Stępień.

W piłce siatkowej drużyna chłopców również wywalczyła srebrny medal w ramach Mistrzostw Powiatu, występując w następującym składzie: Oskar Anfolecki, Jakub Czyplis, Norman Kamowski, Bartek Kotowski, Dawid Łapiński, Janusz Orzechowski, Michał Czapla i Łukasz Adamowicz.

W maju odbyły się indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce. W punktacji generalnej nasi zawodnicy zajęli trzecie miejsce. Na wyróżnienie zasługują następujące wyniki:

*Mateusz Klimek zdobył złoty medal w biegu na dystansie 1000 m, uzyskując drugi wynik w historii gimnazjum ( 2.59.6 s). Ten wynik dał mu awans do Mistrzostw Województwa Pomorskiego, w których uplasował się na 12 pozycji.

*Kacper Fiszbak w biegu na dystansie 2000 m zdobył srebrny medal.

*Michał Bubnowski zdobył brązowy medal w skoku w dal, skoczył na odległość 5m16 cm.

Na wyróżnienie zasługuje też Jakub Czyplis - czwarte miejsce w rzucie oszczepem i Dawid Łapiński – czwarte miejsce w pchnięciu kulą.

Wśród dziewcząt najlepsza w zawodach lekkoatletycznych była Maja Ziemianowicz, która zajęła drugie miejsce w skoku wzwyż, osiągając wynik 125 cm.

Każdy zawodnik, który uplasował się w pierwszej ósemce, zdobywał punkty do klasyfikacji generalnej. W ten oto sposób nasi chłopcy zajęli trzecie miejsce w powiecie. Należy dodać, że chłopcy przygotowywali się pod czujnym okiem pana Stanisława Gosławskiego, dziewczęta pod kierunkiem pana Tomasza Króla. Wszystkim zawodnikom gratulujemy świetnych wyników!