Gimnazjum im. Karola Wojtyły

w Kępicach 

 ul. Szkolna 1a   77-230 Kępice
tel. (fax.) 0-59 858-5113
strona internetowa http://www.gimkepice.pl   e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (sekretariat)

Zmagania egzaminacyjne

    Kwiecień to gorący miesiąc w życiu gimnazjalistów a to za sprawą egzaminów gimnazjalnych, na które uczniowie przygotowują się przez trzy lata nauki w gimnazjum. W tym roku szkolnym emocje były jeszcze większe. To już ostatni taki egzamin w murach naszej szkoły. Obecny rocznik kończy gimnazjum i szkoły tego typu przestają istnieć. Wracamy do ośmioletnich podstawówek. Nasi uczniowie z wielkim zapałem przystąpili do trzydniowych egzaminów.

Najpierw pisali test z przedmiotów humanistycznych, później matematyczno-przyrodniczych, a na koniec z języka obcego. Stres, bezsenność, lekkie zdenerwowanie udzielały się wszystkim, ale młodzież świetnie poradziła sobie z tymi emocjami i egzaminy zakończyła optymistycznie, z nadzieją patrząc w przyszłość. Czternastego czerwca nastąpi ogłoszenie wyników i wówczas wszyscy uczniowie będą mogli skonfrontować swoje marzenia z rzeczywistością. Wszystkim gimnazjalistom życzymy jak najlepszych wyników z egzaminów oraz dostania się do wymarzonej szkoły ponadgimnazjalnej.

 

Alicja Dworakowska

b_gimnazjum.jpg