Gimnazjum im. Karola Wojtyły

w Kępicach 

 ul. Szkolna 1a   77-230 Kępice
tel. (fax.) 0-59 858-5113
strona internetowa http://www.gimkepice.pl   e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (sekretariat)

GWIAZDKOWE WARSZTATY

            Rada Rodziców działająca przy Gimnazjum w Kępicach  różnymi sposobami stara się zasilić swoje konto. By mieć w ostatnim roku funkcjonowania szkoły więcej funduszy na organizację różnych przedsięwzięć, członkowie Rady postanowili zorganizować przedświąteczne warsztaty.

          Dnia 16 listopada br. o godzinie 17 w sali nr 2 naszej szkoły spotkały się najbardziej zaangażowane mamy, ich dzieci i 3 nauczycielki, panie: Agata Koziarek, Alicja Dworakowska i Władysława Trusiak.  W przyjemnej, bardzo radosnej atmosferze  wytrwale pracowano nad przygotowaniem bożonarodzeniowych ozdób i  dekoracji. Powstały między innymi piękne adwentowe wieńce, drewniane świeczniki , naturalne stroiki, oryginalne torby na prezenty, choinki i kartki. Kilka mam w wolnej chwili zrobiło prace w domu, a niektóre elementy, potrzebne do wykonania ozdób,  przygotowali również panowie. Świąteczne dekoracje szybko znalazły nabywców. Operatywni gimnazjaliści po brzegi wypełnili nimi kosze i ruszyli w miasto. Wykazali się niezwykłymi umiejętnościami handlowymi, bo ze sprzedaży rękodzieł uzyskali niemałą sumkę pieniędzy.  

        To niezwykłe, że mimo tak małej grupy uczniów w ostatnich klasach gimnazjum prężnie działa nasza społeczność i wciąż przy każdej możliwej okazji integruje się. Z pewnością to nie ostatnia taka akcja, w której rodzice wraz z uczniami i nauczycielami tworzą coś, co jest i przyjemne, i pożyteczne. Aż żal serce ściska, że niebawem po gimnazjum zostanie tylko wspomnienie…

Agata Koziarek

 

 

 

 

b_gimnazjum.jpg