Gimnazjum im. Karola Wojtyły

w Kępicach 

 ul. Szkolna 1a   77-230 Kępice
tel. (fax.) 0-59 858-5113
strona internetowa http://www.gimkepice.pl   e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (sekretariat)

EGZAMINY z MIKOŁAJEM

     Niemało musieli natrudzić się nasi uczniowie podczas trzech dni próbnego egzaminu organizowanego w dniach 4,5 i 6 grudnia  przez Wydawnictwo OPERON. Nasza szkoła, jak zawsze zgłosiła uczestnictwo w tej ogólnopolskiej próbie, by dać uczniom jeszcze jedną możliwość sprawdzenia swoich wiadomości i umiejętności. Okazało się, że tegoroczne testy nie były łatwe. Uczniowie narzekali chociażby na wysoki poziom zadań zamkniętych z języka polskiego, matematyki i przedmiotów przyrodniczych . Wielu już zna wyniki, ale są jeszcze tacy, którzy wciąż w napięciu oczekują na sprawdzenie zestawów przez nauczycieli.

      Po męczarniach, jakie zgotowano im na egzaminie,   trzecioklasiści postanowili rozładować napięcie i przyjąć pod dach szkoły  MIKOŁJA . W czwartek, 6 grudnia, kiedy oddali ostatnie testy z języka obcego, spotkali się z  długo wyczekiwanym pękatym jegomościem, który w czerwonym surducie i z badylkiem w ręku śmigał korytarzami naszego gimnazjum w otoczeniu  ślicznych śnieżynek. Słodził cukierkami, żartował i filuternie pozował do zdjęć. Na kilku ancymonów nakrzyczał, skarcił najbardziej zatwardziałych  nauczycieli, zakręcił panią w sekretariacie, zatańczył przy choince i poleciał.

Tradycja obchodzenia w szkole mikołajek jest jedną z najpiękniejszych i najbardziej radosnych. Wszyscy na moment zapominają o niepowodzeniach i troskach. Szkoda, że taki dzień jest tylko raz w roku.

Agata Koziarek

 

 

 

b_gimnazjum.jpg