Gimnazjum im. Karola Wojtyły

w Kępicach 

 ul. Szkolna 1a   77-230 Kępice
tel. (fax.) 0-59 858-5113
strona internetowa http://www.gimkepice.pl   e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (sekretariat)

WOLNOŚĆ – NAJWYŻSZE DOBRO!

   Każde zdarzenie historyczne, będące przełomem w dziejach danego narodu, jest szczególnie upamiętniane. Dla Polaków jednym z najistotniejszych takich wydarzeń jest ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI, które miało miejsce 11 listopada 1918 roku.

    W naszym gimnazjum  młodzież wciąż jest uczona patriotyzmu i szacunku do minionych pokoleń, które dążyły do zachowania suwerenności naszego kraju. Dla uczczenia pamięci o bohaterach roku 1918 wybrani uczniowie wszystkich klas, pod kierunkiem pani Aleksandry Ziętalak i pani Marioli Pestki, przygotowali uroczysty apel. Dzień przed rocznicą, czyli 10 listopada pozostali uczniowie wraz z opiekunami mogli w ramach apelu obejrzeć mini spektakl zatytułowany „Pociąg do wolności”. Klimatycznie przygotowana sala nr 9, stroje stylizowane na te z pierwszej połowy XX wieku, pieśni patriotyczne, wiersze i historyczny komentarz skłoniły wszystkich   zebranych do refleksji nad tym, jak cenną wartością jest życie   w   wolnym kraju. Dziękujemy zaangażowanym w apel za tę niezwykłą lekcję historii i patriotyzmu.

Agata Koziarek

b_gimnazjum.jpg