Gimnazjum im. Karola Wojtyły

w Kępicach 

 ul. Szkolna 1a   77-230 Kępice
tel. (fax.) 0-59 858-5113
strona internetowa http://www.gimkepice.pl   e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (sekretariat)

MUSICALOWE PODZIĘKOWANIA

     Dzień Edukacji Narodowej to szczególny moment  w roku.  Jest okazją do złożenia podziękowań wszystkim osobom, które tworzą szkołę. Uczniowie na co dzień nie zastanawiają się, ile tak naprawdę czasu i energii pochłania praca nad ich rozwojem i ile zawdzięczają swoim opiekunom. Nauczyciele  stoją na straży nie tylko wiedzy, ale także zasad moralnych, które są młodym ludziom wpajane przy każdej możliwej okazji. Za trud i poświęcenie młodzież naszego gimnazjum  podziękowała wszystkim pracownikom w oryginalny i poruszający sposób. Pod kierunkiem pani Aleksandry Ziętalak  i przy wsparciu pani Marty Potępy zaangażowała się w musical  zatytułowany „Dziewczynka z zapałkami”. Uzdolnieni artystycznie uczniowie już od końca roku szkolnego 2016/17 pracowali nad jego przygotowaniem. Kilkunastoosobowy zespół regularnie uczęszczał na próby, dzięki którym został osiągnięty niebywały efekt końcowy.

 

        Dnia 13 października  w sali widowiskowej  Biblioteki Publicznej w Kępicach z okazji Dnia Nauczyciela odbyła się premiera musicalu. Widownia od pierwszych minut z wielką ciekawością obserwowała perypetie współczesnej dziewczynki sprzedającej zapałki, a jednocześnie szukającej zainteresowania, akceptacji i wsparcia wśród innych ludzi. W tę rolę wcieliła się Anna Szkrawan z klasy 3a.  Pozostali bohaterowie poprzez taniec , śpiew i dialogi zobrazowali  trudności życia, ale też jego małe i duże radości.  Przy bardzo skromnej scenografii nasi artyści  stworzyli magiczny klimat, zbudowali świat postrzegany oczami dziecka. Trzeba dodać, że wyjątkowymi  możliwościami wokalnymi  popisali się m.in. :Filip Czubajewski z klasy 2a, Aleksandra Koberstein z klasy 3 b, czy Alicja Borowiec z klasy 2b. Uczniowie na scenie czuli się tak swobodnie, jakby od lat  profesjonalnie  na niej pracowali.

Takie musicalowe życzenia, choć mające momentami smutny charakter, dotarły do serc  nauczycieli ,którzy nie mogli wyjść z podziwu, że na co dzień mają kontakt z tak utalentowaną młodzieżą. Ponieważ musical  zebrał wiele pozytywnych opinii, grupa pani Ziętalak powtórzyła występ 16 października- zaprezentowała się przed nauczycielami i uczniami szkoły podstawowej  w Kępicach.

Agata Koziarek

Zdjęcia możesz obejrzeć w galerii zdjęć lub klikając tutaj >>>>>

b_gimnazjum.jpg