Gimnazjum im. Karola Wojtyły

w Kępicach 

 ul. Szkolna 1a   77-230 Kępice
tel. (fax.) 0-59 858-5113
strona internetowa http://www.gimkepice.pl   e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (sekretariat)

AKTYWNI EKOlogicznie

   Drugoklasistom nie trzeba było dwa razy proponować udziału w akcji „Sadzenie lasu”. Kiedy od swoich wychowawców dowiedzieli się, że zamiast na lekcjach, spędzą czas w plenerze, bardzo się ucieszyli. Dnia 19 września około godziny 9 podstawionym busem w dwóch turach wyruszyli do pobliskiego Obłęża, by za sprawą wyrośniętych sadzonek klonów, stworzyć alejkę prowadzącą w kierunku dawnego wysypiska śmieci, które znów ma stać się lasem. Całe przedsięwzięcie     odbyło się w ramach akcji „ Obiegowe gospodarowanie – dzisiejsze zadanie. Edukacja w zakresie gospodarki edukacyjnej w Gminie Kępice”.      

     Kilku pracowników Urzędu Miejskiego w Kępicach wyposażonych w sprzęt, kopało dołki, natomiast nasi gimnazjaliści wraz z opiekunami umieszczali  w nich drzewa. Niektórym udało się posadzić kilka klonów. Dumna z efektów swojej pracy grupa przemaszerowała do wiejskiej świetlicy, w której odbyły się warsztaty ekologiczne. Z plastikowych butelek i taśmy klejącej każda klasa miała stworzyć drzewo, o którym musiała opowiedzieć kilka ciekawostek. W nagrodę każdy uczestnik akcji otrzymał hot-doga, napój i pendrajwa. Spotkanie zamknęła pogadanka z pracownikami Nadleśnictwa Warcino na temat zasobów leśnych, typów i wieku drzewostanu oraz zachowań proekologicznych. Czas spędzono przyjemnie i pożytecznie.

Agata Koziarek

Relację fotograficzną obejrzysz w galerii zdjęć lub klikając tutaj >>>>>

b_gimnazjum.jpg