Gimnazjum im. Karola Wojtyły

w Kępicach 

 ul. Szkolna 1a   77-230 Kępice
tel. (fax.) 0-59 858-5113
strona internetowa http://www.gimkepice.pl   e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (sekretariat)

Sprzątanie Świata 2017

,,Sprzątanie świata – Polska 2017”

w Gimnazjum im. K. Wojtyły w Kępicach

      Tegoroczna  24 edycja  ,, Sprzątania świata – Polska 2016” przebiegała pod hasłem:         ,, Nie ma śmieci – są surowce”. Głównymi celami tej akcji były: zmiana postrzegania odpadów jako ,,śmieci” i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zainspirowanie i zaktywizowanie Polaków do działania na rzecz środowiska i promowanie obowiązującego od 1 lipca 2017roku standardu selektywnej zbiórki. 

27.09.2017r. po raz jedenasty cała nasza szkoła wzięła udział w sprzątaniu pobliskich lasów wokół Kępic i jeziora Obłęże. Nadleśnictwo   Warcino  zaopatrzyło nas w worki na śmieci, rękawice ochronne oraz na koniec przygotowało ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek . Cała akcja zakończyła się pełnym sukcesem, ponieważ dzieci mogły nauczyć się segregowania odpadów a las i okolice jeziora stały się czystsze i piękniejsze.        

    T. Linkiewicz

 

 

 

 

 

b_gimnazjum.jpg