Gimnazjum im. Karola Wojtyły

w Kępicach 

 ul. Szkolna 1a   77-230 Kępice
tel. (fax.) 0-59 858-5113
strona internetowa http://www.gimkepice.pl   e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (sekretariat)

PRZYJEMNIE i POŻYTECZNIE

  Maj i czerwiec to miesiące, w których najczęściej organizowane są szkolne wycieczki. Zwykle w tym okresie można liczyć na ciepłą i pełną słońca aurę. Poza tym każdy  taki wyjazd jest  doskonałą okazją do tego, by odreagować  od intensywnej nauki, poznać nowe miejsca i przeżyć niezapomniane chwile w gronie rówieśników.

 Uczniowie klas pierwszych naszego gimnazjum  również zapragnęli wykorzystać na integrację i odpoczynek ostatnie chwile roku szkolnego. Z inicjatywy wychowawców – pani Agaty Koziarek, pani Marioli Pestki i pana Jana Gintera oraz przy finansowym wsparciu swoich rodziców 11 maja wyjechali do Wdzydz Kiszewskich i Tuchlina na trzydniową  zieloną szkołę. W czasie pobytu mogli podziwiać  walory przyrodnicze Kaszub, pływając statkiem po jeziorze Wdzydzkim, wchodząc na wieżę widokową przy stanicy PTTK, czy jeżdżąc wozami zaprzężonymi w konie. Interesującą atrakcją  były też warsztaty artystyczne – rzeźba w gipsie. Młodzież, pod okiem instruktorki,  zaangażowała się w przygotowanie  figur i płaskorzeźb, które mogła otrzymać na pamiątkę.  Ponadto pierwszaki uczestniczyły w pokazie tresury psów policyjnych, połączonym z prelekcją na temat zachowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia , przygotowanym przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Kościerzynie; przez kilka godzin sprawdzały swoją odwagę i sprawność fizyczną na dwóch trasach parku linowego; grały na boisku w gry zespołowe i  piekły kiełbaski  w ognisku, przygotowanym na brzegu jeziora. Trzeciego dnia młodzież opuściła Wdzydze i przejechała do oddalonego o około 40 km Tuchlina, w którym znajduje się  Egzotyczne ZOO. Tam powitały uczniów latające na wolności ogromne, barwne papugi. Podzieleni na dwie grupy uczniowie pod opieką przewodników zwiedzili obiekt, w którym mogli  zobaczyć takie okazy zwierząt jak:  tarantule, węże dusiciele, legwany czy piranie. Wiele z tych osobników można było dotknąć, wziąć na ręce i zrobić sobie z nimi zdjęcie.

   Ta pełna atrakcji wyprawa w pobliskie rejony  minęła  naszym gimnazjalistom bardzo szybko. Niejeden uczeń nie miał ochoty  wracać do domu. Dobrze było w miłym gronie spędzić kilka dni, nie myśląc  o obowiązkach i szkolnych trudnościach. No cóż, wszystko co dobre, szybko się kończy. A za rok, jeśli  rodzice się zgodzą, znów można pojechać  w świat i przeżyć coś niezwykłego.  Pierwszoklasiści  już główkują, jaki obrać kierunek i dokąd wyruszyć.  

Agata Koziarek

b_gimnazjum.jpg