Gimnazjum im. Karola Wojtyły

w Kępicach 

 ul. Szkolna 1a   77-230 Kępice
tel. (fax.) 0-59 858-5113
strona internetowa http://www.gimkepice.pl   e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (sekretariat)

Kartki dla Kubusia

           Jakub Grzelczak to 6 letni chłopczyk, który walczy z nieoperacyjnym guzem pnia mózgu.

Kubuś urodził się jako wcześniak w 34 tygodniu ciąży i spędził na oddziale intensywnej terapii noworodka trzy miesiące. Przeszedł poważną operacje na jelita, z powodu niedotlenienia mózgu doszło do krwawienia trzeciego stopnia, stan był bardzo ciężki. Zdiagnozowano również wadę seruszka -ASD. Gdy pojawiało się światełko w tunelu a stan się polepszał Kubd  zachorował na zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych oraz sepsę. Ponadto pojawiły się u niego drgawki i z tego powodu maluch trafił na oddział neurologiczny. Po wielu miesiącach w szpitalu oraz niepomyślnych rokowaniach Kuba wrócił do domku gdzie rodzice  zaczęli intensywna rehabilitację. Kubuś borykał się z wzmożonym napięciem mięśniowym,a to częste gdy dziecko tak długi okres czasu spędza w inkubatorze, natomiast szybko nadgonił rówieśników, rozwój przebiegał prawidłowo, a  chłopiec  był pod stałą opieką neurologa kardiologa , okulisty oraz lekarzy rehabilitantów.

           W styczniu 2011r  Kubuś miał bardzo silny napad padaczkowy przez co trafił do szpitala, gdzie wykonano rezonans po którym została zwiększona dawka leków przeciwpadaczkowych. Chłopiec został wypisany z diagnozą zmian w mózgu,  które będą powodowały epilepsje. Niestety, napady powtarzały się kilka razy w miesiącu i bardzo się nasilały, co kilka miesięcy lekarze wykonywali badanie EEG które zawsze wychodziło nieprawidłowo. Zaplanowano następny rezonans. W październiku 2012r rodzice usłyszeli nową diagnozę, brzmiała ona jak wyrok- nieoperacyjny guz pnia mózgu o wymiarach 27mm.
           Kubuś walczy z chorobą już 5 lat. Jest to niesamowity, uśmiechnięty mały wojownik. Uwielbia dostawać kartki, które zawsze wywołują u niego niesamowitą radość. Dlatego nasi uczniowie postanowili stworzyć dla niego pocztówki i laurki. Zrobili ich ponad 100! Mamy nadzieję, że każda kartka sprawi, że na jego buzi pojawi się uśmiech i da siłę do dalszej walki.

 

         Losy Kubusia opisuje jego mama na Facebooku - „Kubuś walczy z nowotworem” oraz znana i ceniona bloggerka Zorkownia (dzięki której to akcja Kartki dla Kubusia została zainicjowana w naszej szkole), wolontariuszka w Hospicjum Palium, pod opieką którego znajduje się Kuba.

Ewelina Schweda

 

b_gimnazjum.jpg